Цибона пала у Лакташима

М. З.

ЛАКТАШИ - Кошаркаши Игокее побиједили су Цибону резултатом 82:72, у 12. колу АБА лиге.

Овим тријумфом екипа Драгана Бајића прекинула је низ од два пораза чиме је стигла до шесте побједе ове сезоне у којој још има исто толико пораза. Александровчани су на најбољи начин направили увертиру за сусрет Лиге шампиона против ПАОК-а у Солуну који одлучује о њиховом пласману у другу фазу елитног ФИБА такмичења. Игокеа није бриљирала на свом терену и доста се мучила током свих 40 минута, али је ипак већим дијелом меча била у вођству. Прву четвртину домаћин је доста лоше одиграо. Концентрације није било на обје стране. Доста су се мучили у нападу док у одбрани нису успјевали да исконтролишу гостујуће играче. Већа енергија у других десет минута донијела је преокрет, а Загрепчани су опасно запријетили током трећег периода када су пришли на минуса два, првенствено због грешака играча домаћег тима. Ипак, Игокеа је успјела да стабилизује своју игру у посљедњој четвртини и стигне до битног тријумфа.

Побједника је предводио Дешон Стивенс са дабл дабл учинком од 16 поена и 15 скокова, пратио га је Марко Јошило са 15 поена, од којих је већна била када се ломио резултат. По десет су додали Џејмс Робинсон и Далибор Илић. Код гостију предњачио је Матео Дрежњак са 17 поена.