Четвртфинале Купа Републике Српске: Звијезди 09 пријали пенали

Д. П.

БАЊАЛУКА - Фудбалери Звијезде 09 и Лакташа први су полуфиналисти Купа Републике Српске за сезону 2022/23.

Прволигаш из етно-села Станишићи савладао је на гостовању Текстилац у Дервенти послије бољег извођења пенала са 6:3 (сусрет је у регуларном току завршен резултатом 2:2). Повели су гости у 12. минуту поготком Милоша Секуловића, да би одмах након уласка у игру у 46. минуту изједначио Огњен Обрадов. У 50. минуту нову предност гостима донио је Немања Којић, а играчи Текстилца изједначили су  у 87. минуту поготком Огњена Игњића. Приликом извођења пенала домаћи нису успјели да реализују два једанаестерца, док су све четворица извођача гостију били прецизни, што је било довољно за пласман у полуфинале.

Лакташи су у Јањи савладали домаће Подриње са 2:0 погоцима Огњена Шкорића у 68. и Давида Вуковића у 90+2. минуту

Сусрет између друголигаша Стакорине из Чајнича и Крупе биће одигран 16. новембра, док још није познато када је на програму преостала, четврта четвртфинална утакмица. У њој ће Славија из Источног Сарајева бити домаћин побједнику дуела осмине финала између Сутјеске из Фоче и бањалучког Борца, који се игра 24. новембра.