Честитке Вучића и патријарха српским репрезентативцима

Срна

БЕОГРАД - Предсједник Србије Александар Вучић, Његова светост патријарх српски Порфирије и остали званичници честитали су фудбалској репрезентацији Србије побједу над Португалијом и одлазак на Свјетско првенство у Катар идуће године.

"Отишли сте и победили сте! Поносни смо на вас! Хвала вам на свему! Живела Србија", написао је Вучић на свом "Инстаграму".

Патријарх Порфирије истакао да су српски репрезентативци прави јунаци и да дијели срећу и са њима и са народом.

"Браво момци. Браво мистер Драгане. Делим срећу и радост са вама и нашим народом. Прави сте јунаци јер сте добили ударац, али сте одмах устали и борили се сложно, као један, до краја, до победе! Живела Србија!", написао је патријарх на свом "Инстаграм" налогу.

"Орлови" су у посљедњем мечу квалификација за Мундијал побиједили у гостима Португалију резултатом 2:1.

Србија је тако освојила групу А и отишла директно у Катар. Одлучујући гол постигао је Александар Митровић у 90. минуту.

Португалија је повела у другој минути голом Санчеза, а изједначио је капитен Србије Душан Тадић у 33. минуту.