Бриж и Порто у осмини финала, Ливерпул бољи од Ајакса

АМСТЕРДАМ- Фудбалери Ливерпула савладали су вечерас Ајакс на гостовању са 3:0 (2:0) у петом колу А групе Лиге шампиона.

Стрелци за вицепрвака Европе и Енглеске били су Мохамед Салах у 42. минуту, Дарвин Нуњез у 49. минуту и Харви Елиот у 52. минуту, а екипа тренера Јиргена Клопа тријумфом у Холандији обезбиједила је играње у осмини финала елитног такмичења.

Капитен фудбалске репрезентације Србије Душан Тадић није успио да спријечи тежак пораз "копљаника", али ће Ајакс играти у шеснаестини финала Лиге Европе уколико у посљедњем колу, 1. новембра, не доживи пораж од Ренџерса већи од четири гола разлике.

У другом мечу А групе Наполи је погоцима Ђованија Симеонеа у 11. и 16. минуту и Леа Остигарда у 80. минуту био бољи од Ренџерса са 3:0 (2:0) и има максималан учинак са 15 бодова.

Наполитанци ће као први из групе у нокаут фазу уколико не изгубе од Ливерпула на Енфилду са 3:0 или са четири гола разлике.

Фудбалери Клуб Брижа били су једини тим у такмичењу без примљеног гола након четири кола, али су у петом доживјели тежак пораз на домаћем терену од Порта - 0:4 (0:1).

Мехди Тареми постигао је два гола за Португалце у 33. и 70. минуту, а у стрелце су се уписали и Еванилсон у 57. и Стивен Еустакио у 60. минуту.

Реми између Атлетико Мадрида и Леверкузена у Шпанији (2:2) означио је да су се у осмину финала пласирали и Клуб Бриж и Порто, а ко ће с које позиције знаће се након посљедњег кола.

Само побједа гарантовала је и Атлетику и Леверкузену наду за пласман у нокаут фазу, али ће умјесто тога фаворити Б групе у посљедњем колу морати да се боре за пласман у Лигу Европе.

Муса Дијаби довео је Нијемце у вођство у 9. минуту, изједначио је Јаник Фереира Караско у 22. минуту, али је Калум Хадсон-Одои у 27. минуту донио ново вођство Бајеру.

Коначних 2:2 поставио је Родриго де Паул у 50. минуту.

Екипа тренера Дијега Симеонеа имала је у 98. минуту прилику да дође до тријумфа, али је Јаник Фереира Караско промашио пенал.

У посљедњем колу Б групе, 1. новембра, састаће се Порто - Атлетико и Леверкузен - Клуб Бриж.

Интер је убједљивим тријумфом над Плзењом 4:0 (2:0) разријешио све дилеме у Ц групи и послао Барселону у Лигу Европе. Стрелци за италијански тим били су Хенрих Мхитарјан у 35, Един Џеко у 42. и 66. минуту и Ромелу Лукаку у 87. минуту.

Каталонце је у Лигу Европе испратио Бајерн који је дилеме око побједника ријешио већ у првих пола сата игре.

Погоцима Садија Манеа у 10, Ерика Максима Шупо-Мотана у 31. минуту и Бенжамена Павара у 95. минуту првак Њемачке дошао је до тријумфа од 3:0 (2:0) и овјерио прво мјесто у групи.

Тотенхем је на свом терену ремизирао са Спортингом из Лисабона 1:1 (0:1). Гости су повели преко Маркуса Едвардса у 22. минуту, а изједначио је Родриго Бентанкур у 80. минуту.

Ајнтрајт је у Франкфурту поразио Олимпик из Марсеља са 2:1, а сви голови виђени су у првих пола часа игре.

Даићи Камада довео је домаћина у вођство већ у 3. минуту, изједначио је Матео Гендузи у 22. минуту, а тријумф Нијемцима донио је Рендал Коло Муани у 27. минуту.

Уочи посљедњег кола Д групе сви тимови могу да изборе пласман у осмину финала. Тотенхем је лидер са осам бодова, Ајнтрахт и Спортинг имају по седам, а Марсељ шест бодова.

У посљедњем колу, 1. новембра, састају се Марсељ - Тотенхем и Спортинг - Ајнтрахт.