Борац остао непоражен и након дербија

Д.Д.

ЗАВИДОВИЋИ - Рукометашице Борца остале су непоражене и након заостале утакмице петог кола. Бањалучанке су ремизирале на гостовању у Завидовићима против Криваје 23:23.

Екипа тренера Николе Бијелића има за чим да жали јер је током већег дијела дербија имала предност. У првом полувремену Борац је водио и плус четири (11:7), а на паузу је отишао са 13:10.

Криваја је боље отворила други дио па је изједначила на 14:14 у 36. минуту. Ипак имале су Бањалучанке још једну шансу јер су у финишу водиле 23:20.

Међутим нису успјеле да сачувају предност јер у посљедњих осам минута нису дале гол па је на крају Криваја дошла до изједначења и бода 23:23.

У екипи Криваје Амина Буквић је постигла девет голова, док су у Борцу Лана Лончар и Хелена Ћурић дале по пет голова

Након шест кола Борац има пет побједа и реми. Бањалучанке су пожељеле и брз опоравак Нејри Церић, која је зарадила повреду током меча.