Богдановић одличан у побједи Атланте над Вашингтоном

Кошаркаши Атланте надиграли су Вашингтон са 122:120 на гостовању и дошли до предности у директном окршају у борби два тима за пласман у плеј-оф. Значајан допринос побједи дао је српски репрезентативац Богдан Богдановић који је имао највише освојених лопти у свом тиму.

Иако је Вашингтон добро ушао у меч на свом терену и имао предност током већег дијела утакмице, Атланта је успјела да у финишу треће четвртине начини серију погодака и врати се у меч.

У посљедњој четвртини су успјели да начине преокрет и дођу до 33. побједе у НБА лиги, преноси РТС.

Српски интернационалац Богдан Богдановић је имао осам успјешних скокова на мечу, највише у свом тиму, уз 14 постигнутих поена и пет асистенција.

Ефикаснији у шутевима од њега били су Треј Јанг са 28 поена, Дижонте Мари са 17 и Хантер са 15 постигнутих поена.

Кошаркашима Вашингтона није од помоћи била ни сјајна игра и ефикасност Кристапса Порзингиса који је постигао чак 43 поена.

И тим Чикага убједљиво је надиграо Денвер са 117:96 на гостовању и увећао шансе да се нађе у плеј-ину, а тиму домаћина није много помогла ни нова одлична игра Николе Jокића коме су само двије асистенције недостајале да оствари нови троструки двоцифрен учинак.

Убједљиву побједу остварио је Финикс декласиравши Оклахому са 132:101 на свом терену, Кливленд је на гостовању надиграо Мајами са 104:100, а Далас поражен је од Њу Орлеанс Пеликанса са 106:113.