Богдановић изједначио рекорд сезоне

Б92

Кошаркаши Атланта Хокса изгубили су од Чикаго Булса резултатом 130:118 у мечу који је одигран у ноћи између понедјељка и уторка.

Домаћин је био десеткован неиграњем чак десеторице кошаркаша, па је српски ас Богдан Богдановић морао више да "повуче".

То је резултовало да се он на паркету нађе чак 41 и по минут и да убаци 20 поена, чиме је изједначио сопствени рекорд сезоне.

Уз то, имао је још четири скока и три асистенције, уз шут 7/15, односно 4/9 за три поена.

Најбољи у екипи Атланте био је Кем Редиш са 33 поена, док је Тре Јанг убацио 29, али уз шут 8/23.

На другој страни незаустављив је био Демар Дерозан са 35 постигнутих поена и 10 асистенција.

Сјајан је био и Зек Лавин са 30 поена и девет успјешних додавања, а у пуцачки обрачун са "усамљеним" Богдановићем упустио се и Никола Вучевић, стрелац 24 поена и уз чак 17 остварених скокова.

Атланта је сада испала из зоне доигравања за плеј-оф.

Атланта је донекле успјела да се одржи у мечу до посљедње дионице, али је тројка Вучевића за бијег гостију на +10 на нешто мање од четири минута прије краја ставила тачку на меч.

"Ми смо ветерани, вође овог тима, то нам је посао. Били смо без неколико кључних момака (Карузо, Вајт), а на нама је било да појачамо и одиграмо велику утакмицу. Знали смо да против Атланте морамо тако јер смо очекивали тврду игру од њих. Три главна момка су урадила то што су морала да ураде и сви су ок са тим", рекао је Дерозан послије сусрета.

Булси су овом побједом дошли до скора 21-10.