ТВ турнир шампиона: Барселона скинула Ал Ахли са трона

Д.Д.

ДОБОЈ - Рукометаши Барселоне освојили су  Тв турнира шампиона у Добоју, након што су у финалу савладали екипу Ал Ахлија са 37:31. Каталонци су тако трећи пут подигли пехар намијењен најбољој екипи.

Барселона је лако савладала браниоца трофеја Ал Ахли. Већ средином првог дијела имали су плус осам (13:5) . Фантастично је првак Шпаније одиграо првих 30 минута, дао је чак 23 гола, имао + 11. Блистао је на голу Гонзало Перез де Варгас који је имао чак 13 одбрана.

У насавку су Каталонци сачували предност и лагано дошли до новог трофеја.

Најефикаснији код Барселоне био је капитен Дика Мем са седам голова, колико је дао и Хампус Ване, од тога пет са линије седам метара. Бивши капитен Гонзало Перез де Варгас је имао чак 13 одбрана у првом полувремену, док је Данац Емил Нилсен сакупио седам успјешних интервенција.

Код Ал Ахлија најрасположенији био је лијеворуки десни бек Рамданд Мохсен са девет голова.

Треће мјесто заузела је "Војводина" из Србије, која је након извођења седмерца била боља од "Монпељеа" из Француске резултатом 40:39, након што је у регуларном току утакмица завршена неријешено 29:29.

Пето мјесто заузео је "Загреб" из Хрватске који је надиграо "Пелистер" из Сјеверне Македоније резултатом 26:23.

Седмо мјесто заузело је "Цеље" из Словеније, које је поразило добојску "Слогу" резултатом 42:27.