Алварез води новоградску Слободу ка титули

НОВИ ГРАД - Фудбалери Слободе у 20. колу Прве лиге Републике Српске савладали су “фењераша” Будућност из Пилице са 3:0 и тако засјели на чело табеле.

Изабраници Душка Вранешевића су од самог почетка сусрета опсједали гол Пиличана, који су на све начине покушавали да заштите своју мрежу. Бункер Будућности издржао је до 40. минута, када је послије добре акције домаће екипе Валентин Алварез погодио право мјесто. Већ у 54. минуту Љубомир Ковачевић је повисио на 2:0, да би десет минута касније Алварез и други пут затресао мрежу пулена Далибора Крезовића и тако је Слобода послије овог кола са утакмицом више одиграном постала лидер прволигашког каравана.

Прави дебакл доживјели су фудбалери Жељезничар Спорт тима, који су на добојском стадиону “Луке” поражени од Слоге са 0:8. Иако је домаћин повео већ у седмом минуту поготком Димитрија Зајића, нико није очекивао прави потоп Бањалучана, који су до одласка на одмор морали још једном да ваде лопту из своје мреже, након што је у 45. минуту Угљеша Стевановић погодио за 2:0. У наставку сусрета права рапсодија изабраника Зорана Ћургуза, који су од 72. до 81. минута постигли чак четири гола.

Некадашњи шампион БиХ Алфа Модрича поражена је у етно-селу Станишићи од расположених фудбалера Звијезде 09 са 0:6. Петар Орландић и Милош Гордић са по два гола трасирали су пут некадашњем премијерлигашу ка убједљивој побједи и тако задржали Звијезду 09 међу кандидатима за пласман у премијерлигашко друштво.

На Градском стадиону у Зворнику виђен је преокрет. Иако је Љубић голом Дејана Јаворца у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена повео са 1:0, фудбалери Дрине су били изузетно расположени у другом дијелу и већ до 71. минута имали  предност од 3:1. Пораз Прњаворчана ублажио је Јован Миловановић у 73. минуту.

До овог кола лидер на табели Крупа због великог броја болесних играча, који су имали повишену температуру, одгодио је сусрет са Козаром, а нови термин одигравања посљедње утакмице 20. кола прволигашког каравана биће у сриједу, 6. априла, од 15.30 часова.

Резултати и стријелци 20. кола м:тел Прве фудбалске лиге Републике Српске: Дрина (З) - Љубић 3:2 (Марковић 57, Тадић 69, Дамјановић 71 - Јаворац 45+2, Миловановић 73), Слога (Д) - Жељезничар СТ 8:0 (Зајић 7, 57, Стевановић 45, 64, Радић 72, Билал 76, Божић 79, Старчевић 81), Омарска - Борац 0:2 (Дуван 63, Микић 72), Звијезда 09 - Алфа Модрича 6:0 (Орландић 33, 51, Гордић 36, 87, Живковић 73, Шикањић 89), Слобода (НГ) - Будућност (П) 3:0 (Алварез 40, 63, Љ. Ковачевић 54), Текстилац - Славија 2:0 (Којић 60, С. Перић 65), Сутјеска - Подриње (Ј) играно синоћ, Крупа - Козара одгођено за 6. април.