Александар Војновић, фудбалер Борца: Био је једанаестерац

Дејан Кондић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца савладали су у дербију шестог кола Премијер лиге БиХ Жељезничар у Новом Граду резултатом 2:1, а централна фигура најзанимљивијег сусрета ове рунде шампионата био је Борчев дефанзивац Александар Војновић.

Најконстантнији играч “црвено-плавих” најприје је у 42. минуту погодио мрежу “плавих” са “Грбавице” за вођство од 2:0, а потом је направио пенал, којим је “Жељо” преполовио предност и дошао у ситуацију да, евентуално, освоји бод. Гол Војновића, иначе рођеног Новљанина, одушевио је домаћу публику. Сам Борчев дефанзивац признаје да му је то један од дражих у каријери, баш зато што га је дао у тако важном мечу пред својим суграђанима.

- Било је веома емотивно у том моменту. Надам се да ће их бити још. Ипак, најважније је да смо побиједили у дербију, јер смо стварно били бољи. Морам још једном да похвалим атмосферу, која је била одлична као и сваки пут на “Млаквама”. Надам се да ће и у наставку првенства бити тако - рекао је Војновић.

Поново се код играча Борца у посљедњих двадесетак минута десио пад концентрације, који гости из Сарајева нису казнили. Игран је 76. минут када је дефанзивац “црвено-плавих” могао постати трагичар јер је скривио једанаестерац. Искусни Семир Штилић осјетио је Војновићеву руку на свом тијелу, искористио је контакт и пао. То је било довољно да судија Мирза Казлагић покаже на бијелу тачку. Војновић признаје да арбитар није погријешио у својој одлуци.

- Пали смо мало, “Жељо” је преузео иницијативу. То се могло и очекивати јер су они добра екипа. Што се тиче пенала, био је довољан контакт да га судија свирне - признао је Војновић.

Борац већ у петак дочекује Леотар у мечу седмог првенственог кола. Требало је да Бањалучани путују у Херцеговину, али су на молбу Требињаца замијенили домаћинства, па ће се меч играти на новоградским “Млаквама”. Војновић сматра да је то добро за његов тим.

- Имаћемо у другом дијелу три узастопна гостовања, али нам ова промјена долази у добром тренутку. Против Леотара треба да потврдимо ова три бода, сигурно је да смо фаворити у том мечу, али то морамо показати и на терену. Надам се побједи - оптимистично је закључио Војновић.

Борац ће у предстојећим мечевима бити јачи и за крилног везисту Алена Јуриља, дојучерашњег играча Домжала који је јуче стигао у Платонову улицу.

4 гола: Куленовић (Слога, Добој),

3 гола: Б. Вукоја (Широки Бријег), Гасал (Жељезничар), Наргалић (Тузла сити), Штилић (Жељезничар),

2 гола: Смајлагић, Мехидић, Кулибали (Тузла сити), Мулахусејновић, Ахметовић, Икић (Сарајево), Сантос (Жељезничар), Милаковић, Стевановић (Слога, Добој), Билбија (Зрињски), Војновић, Мелег (Борац), Мехмедовић (Слобода), Хаскић (Вележ), Јакуповић (Игман)...

****

БОРАЦ               2 (2)

ЖЕЉЕЗНИЧАР          1 (0)

Стријелци: 1:0 Вего (аутогол) у 13, 2:0 Војновић у 42, 2:1 Штилић из пенала у 77. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 2.000.

Судија: Мирза Казлагић (Цазин) 6,5.

Жути картони: Војновић, Закарић и Татар (Борац), Хајдаревић, Вего, Кларисмарио, Шехић и Бећа (Жељезничар).

Играч утакмице: Александар Војновић (Борац) 7.

БОРАЦ: Павловић 7, Гајић 6,5, Војновић 7, Лукић 6, Андрић 6,5, Спремо 6,5, Кулашин 6,5 (од 75. минута Цвијановић -), Попара 6,5, Татар 6,5 (од 90. минута Субић -), Пишчевић 6,5, Закарић 6,5 (од 69. минута Бегић -). Тренер: Ненад Лалатовић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бендер 5, Хајдаревић 5,5 (од 84. минута Бећа -), Цоцалић 5,5, Мекић 5 (од 46. минута Амоа 6), Харачић 5 (од 46. минута Бегановић 5,5), Гасал 6, Штилић 6,5, Дрина 5,5, Сантос 6 (од 75. минута Шехић -), Галић 6, Вего 5 (од 56. минута Малић 5,5). Тренер: Едис Мулалић.