Српске кошаркашице послије драме побиједиле Порторико

ГС

ПАРИЗ - Кошаркашице Србије побиједиле су Порторико резултатом 58:55 у првом колу групне фазе Олимпијских игара.

Током цијелог меча су изабранице Марине Маљковић водиле, а на крају преко тоталног трилера уписале побједу за корак ка четвртфиналу у Паризу.

Репрезентација Србије је добро почела меч, прву четвртину добила је резултатом 23:15.

У другој четвртини, Србија је наставила да повећава предност, која је у једном тренутку била 20 разлике. Кошаркашице Србије су на крају првог полувремена водиле 43:26.

Србија је одржавала предност у трећој четвртини која је завршена резултатом 55:36.

Кошаркашице Порторика су у последној деоници направиле серију од 14:0 и тако су смањиле предност Србије на 55:50.

Србија је први кош у четвртој четвртини постигла после седам минута игре.

Порторико је до краја меча имао прилику да изједначи, али је репрезентација Србије успјела са сачува предност и на крају побиједи, иако је у посљдњој четвртини постигла само три поена.

Најефикаснија у редовима Србије била је Драгана Станковић са 15 поена, док је Јована Ногић убацила 14. Саша Чађо је забиљежила 10 поена.

У редовима Порторика истакла се Тринити Сан Антонио са 11 поена.

Србија ће у сриједу од 13.30 часова играти утакмицу другог кола против селекције Кине, док ће се Порторико истог дана од 11 часова састати са Шпанијом.

Шпанија је раније данас послије продужетака побиједила Кину 90:89.