Србија у полуфиналу ОИ: Аустралија пала у продужетку

ПАРИЗ- Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Олимпијских игара побједом над селекцијом Аустралије са 95 према 90.

Аустралија је много боље отворила утакмицу и после 10 минута, предвођена тандемом Пети Милс (12 поена) - Џош Годи (осам) имала је великих плус 14 - 31:17. Почетком друге дионице Аустралија је имала рекордних плус 24 - 44:20. На полувремену је послије серије Србије у финишу друге дионице било 54:42 за Аустралију.

Србија је предвођена капитеном Богданом Богдановићем великом серијом у трећој четвртини повела у 25. минуту (61:60), а у посљедњих 10 минута ушло се са 67:65 за "орлове". Повела је Србија 73:67, али је Аустралија узвратила мини серијом 5:0. У посљедња три минута ушло се резултатом 78:78.

Василије Мицић је девет секунди прије краја дао једно од два слободна бацања за 82:80 за Србију. Милс је двије секунде прије краја изједначио на 82:82, а Богдановић са више од пола терена није успио да погоди тројку па је меч отишао у продужетак.

Србија је мини серијом Николе Јокића 25 секунди прије краја продужетка повела 93:90. Аустралија затим није искористила напад, а Богдановић је дао оба бацања за коначних - 95:90.

Код Србије је најефикаснији био Никола Јокић са 21 поеном, уз 14 скокова и осам асистенција. Богдан Богдановић је дао 17 поена, Василије Мицић 14, Марко Гудурић и Огњен Добрић по 11, а Алекса Аврамовић 10.

Милс је предводио Аустралију са 26 поена, Гиди је дао 22, а Џек Меквеј 13.

Србија је меч одиграла без прехлађеног Николе Јовића.

Кошаркаши Србије ће у четвртак полуфиналу ОИ играти против побједника меча Сједињене Америчке Државе - Бразил.