Рукометаши Словеније удаљили Хрвате од четвртфинала

Б92

Рукометаши Словеније савладали су Хрватску 31:29 у важној утакмици у борби за четвртфинале Олимпијских игара.

Хрвати су водили цијело прво полувријеме, али се све до 47. минута водила неизвјесна борба.

Тада Словенци серијом 5:0 преокрећу са 20:21 на 25:21. Хрвате је потпуно пореметило искључење Начиновића чиме су остали без кључног дефанзивног адута.

Хрвати успијевају да смање на 25:23 у у 53. минуту, али Јанца са два брза гола одводи Словенце на 28:24 чиме рјешавају питање побједника.

Словенце је предводио управо Јанц са осам голова, а седам је постигао Влах.

Најефикаснији Хрвати били су Шоштарић и Мартиновић са по пет голова, док су по четири постигли Срна и Лучин.

Овим поразом, након мучења са Јапаном, Хрвати су угрозили шансу да се нађу међу четири најбоља тима у групи која ће у четвртфинале.

Чекају их дуели са Нијемцима који су на 2-0, Шпанцима и Швеђанима.