"Делфини" све даље од четвртфинала

ПАРИЗ – Ватерполисти Србије доживјели су и други пораз на Олимпијским играма у Паризу пошто су у трећем колу групе Б поражени од Шпаније са 11:15 (3:4, 3:3, 3:3, 2:5).

Послије тијесне побједе у првом колу над Јапаном од 16:15, те дебакла у другом од Аустралије изабраници Уроша Стаменковића су одиграли још један лош меч и дозволили "црвеној фурији" да дође до трећег тријумфа на турниру.

И овог пута "делфини" су били испод очекиваног нивоа и послије првог периода губили су са 3:4.

У другој и трећој четвртини Шпанија је константно била у предности, али су ватерполисти Србије успјели да пред посљедњих осам минута остану на резултатском минуту од једног гола (9:10).

Међутим, у четвртој четвртини нису успјели не само да дођу до преокрета већ су доживјели још један убједљив пораз од 11:15.

Меч четвртог кола у групи Б репрезентација Србије игра у суботу од 19,30 часова против Францускње и уколико желе да се пласирају у четвртфинале морају да побиједе домаћина турнира.

Посљедњи дуел у групи "делфини" играју у понедјељак од 12 часова, каа ће им противник бити Мађарска