"Делфини" муком до побједе

М. Зубовић

ПАРИЗ - Теже него што се очекивало ватерполисти Србије започели су одбрану двије везане златне олимпијске медаље из Рио де Жанеира и Токија.

"Делфини" су у првом колу уз доста муке побиједили Јапан резултатом 16:15 (4:4, 3;4, 5:3, 4:4).

Србија је повела са 2:0 на почетку утакмице, Јапан је смањио на 2:1, па изједначио на 2:2, да би Србија стигла до предности 4:2, а егалом је завршена прва четвртина (4:4).

Јапан је повео са 5:4 почетком друге четвртине мада је одмах све враћено на почетак.

Резултатски ролеркостер настављен је и у остатку меча. Србија је била у вођству, али није успијевала да се одвоји јер се упорни Јапанци нису предавали.

Српски селектор Урош Стевановић био је видно нервозан током меча због недовољно добре игре својих изабраника па је зарадио јавну опомену.

Најефикаснији код побједника био је Душан Мандић са седам голова.