Звезда разбила Морнар и осамила се на врху

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас у Београду екипу Морнара резултатом 95:75 (29:17, 23:22, 26:21, 17:15) у мечу осмог меча регионалне АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Мајк Тоби са 16 поена, Марко Симоновић је убацио 13, а Стефан Лазаревић, Немања Недовић и Рокас Гиедраитис су додали по 11. Код гостију, најбољи је био Тај Волер са 14 поена, док је Алекс Гавриловић убацио 13.

Црвена звезда је на овом мечу играла без повријеђених Адама Ханге, Бранка Лазића и Шабаза Нејпира.

"Црвено-бијели" се тренутно налазе на првом мјесту на табели регионалног такмичења са седам тријумфа и једним поразом. Морнар је посљедњи са само једним тријумфом и са седам пораза.

Црвена звезда ће у наредном колу АБА лиге гостовати Крки, док ће Морнар у Бару дочекати Сплит.

Кошаркаши Црвене звезде су сигурно ушли у меч, а већ у првој четвртини су стекли двоцифрену предност. "Црвено-бијели" су прву дионицу добили резултатом 29:17.

Домаћи кошаркаши су у већем дијелу друге четвртине одржавали предност од 10 до 12 поена, а Звезда је највеће вођство у овом дијелу меча имала у 20. минуту када је било 52:37. Прво полувријеме је завршено вођством домаћег тима од 52:39.

Кошаркаши Морнара су у 22. минуту смањили предност Звезде на 56:48, али су "црвено-бијели" брзо поново стигли до двоцифрене предности (64:50). Предност шампиона Србије је расла из минута у минут, а Црвена звезда је у посљедњу четвртину ушла са вођством од 78:60.

Домаћи кошаркаши су тројком Мајка Тобија на почетку посљедње четвртине повели 81:60. Кошаркаши Црвене звезде су потом рутинском игром одржавали високу предност и заслужено су стигли до убједљиве побједе.