Велики подвиг Денвера без Јокића

Кошаркаши Денвера побиједили су Лос Анђелес Клиперсе без тројице најбољих играча.

Нагетси су до тријумфа над Клиперсима резултатом 113:104 стигли без Николе Јокића, Џамала Мареја и Арона Гордона.

Амерички новинари су неколико сати прије почетка утакмице јавили да српски центар неће играти због болова у леђима, а непосредно пред почетак меча то су потврдили из клуба.

Мареја нема од 5. новембра због повреде кољена, док Гордон има проблеме са петом.

Нема тренутно детаљнијих информација, међутим, Јокићев проблем не би требало да је озбиљније природе. Ово је прва утакмица у сезони коју је пропустио.

У таквој ситуацији, Клиперси су били велики фаворит за побједу, што је могло да се потврди погледом на сајтове кладионица, међутим, посљедња четвртина која је завршеан резултатом 36:16, донијела је побједу Нагетсима.

Изостанак најбољег играча екипе из Колорада искористио је на одличан начин Деандре Џордан, резервни центар који је ове сезоне играо на само двије утакмице. На њима је у постигао 3,5 поена у просјеку.

Џордан има 35 година и већ 15 година је у НБА, може да се похвали и играњем Ол-Стар утакмице.

Против Клиперса је у игри провео 35 минута и за то вријеме је постигао 21 поен уз 13 скокова, пет асистенција, двије украдене лопте и једном блокадом.

Одличан је био и Реџи Џексон са 35 поена и 11 асистенција.

У пораженом саставу Кавај Ленард је био најефикаснији са 29 поена, док је Ивица Зубац додао 23 уз 14 скокова.

Денвер је сада на учинку од 12 побједа и шест пораза, док су Клиперси забиљежили девету изгубљену утакмицу и остали на седам тријумфа.