Терел Картер: Флопингом се боре против мене

Милан Зубовић
Foto: ABA

ЛАКТАШИ - Још покушавам да схватим АБА лигу и како се досуђују прекршаји, тако да бих могао помоћи тиму током цијеле утакмице. Као што се може видјети играо сам доста добро, али морам да играм цијелу утакмицу, изјавио је кошаркаш Игокее Терел Картер на почетку интервјуа за “Глас Српске”.

Амерички горостас који је прошлог љета стигао у Лакташе пажњу на терену плијени својом физичком појавом, док је ван терена сасвим опуштен и насмијан. Са својих 208 центиметара висине и јаком физичком конституцијом један је од најснажнијих центара АБА лиге, али му та физичка снага некад прави проблеме. 

- Покушавам да се прилагодим и схватим шта могу, а шта не могу. Ако погледате посљедње утакмице, било је много успона и падова у мојој игри током једног меча. То је зато што ми је у једној утакмици дозвољено да могу урадити нешто, а  у другој није па покушавам да нађем континуитет - навео је Картер. 

Странци који су играли прије њега регионално такмичење на Јадрану описивали су као физички веома захтјевно са много контакта. 

- Што се мене тиче волим јак физички контакт. Гледам разлоге прекршаја које сам направио и то нису неки “физички” прекршаји, већ само веома благи додири па покушавам да се прилагодим, јер сам највећи кошаркаш када сам на терену. И када било којег противника додирнем на утакмици, он обично уради флопинг (инсцениран прекршај), тако да покушавам да нађем баланс. Уједно покушавам да схватим њихов план како желе да играју против мене. Све у свему, флопингом се боре против мене - истакао је Картер. 

Већ три мјесеца је члан клуба и за то вријеме успио је да се адаптира на нове услове. 

- Сигурно је да сам се добро уклопио и било је веома лако. Тренер и сви људи у клубу и око њега су ми помогли да се смјестим и осјећам добродошлим, као и многи људи у граду. Сви ми помажу да научим нешто ново. Моја дјевојка је из БиХ, што је случајност, и било ми је лакше да се прилагодим - навео је Картер. 

Сарадња између њега и Игокее лако је договорена након што му је клуб послао понуду. 

- То је у ствари био луд догађај. Тренирао сам током љета са тренером који је тренирао сина Делона Рајта, чији је брат овдје играо. Када сам му рекао да имам понуду он је рекао: “Стварно, човјече, знам да су предсједник и генерални менаџер и сада у клубу, а били су и тада. Реци им да ме знаш и побринуће се за тебе те нећеш имати проблема”. То су биле те неке везе, као и то што је моја дјевојка из БиХ. Било је испитивања и учења о земљи, клубу, лиги, али све је позитивно - нагласио је Картер. 

У Лакташе је стигао из Бенфике, гдје је провео посљедње двије сезоне. 

- Клуб је био фантастичан и стварно немам ниједну лошу ријеч да кажем о њему. Истински велики клуб и мјесто гдје сам се осјећао као код куће када сам у Европи. Тренер је био одличан, као и стручни штаб, док је град фантастичан, тако да је то доста допринијело мом успјеху. Саиграчи ми недостају, јер је било одлично дружење са њима. Освојио сам двије шампионске титуле, док је клуб везао три па је то било суперуспјешно - рекао је Картер. 

Признао је да је фудбал испред кошарке. 

- Фудбал, или сокер, како га ми зовемо у САД, је спорт број један у Португалији и Бенфика је велики клуб, што сам лако схватио када сам био тамо - додао је Картер. 

Прије Португалије заиграо је у Румунији за Стеауу из Букурешта. 

- Румунија је веома интересантна држава и лига за играње. Када год сам био ван САД играо сам у добрим клубовима гдје сам сарађивао са добрим људима и стручним штабом који су били ту да ми помогну у вези са било чим. Немам негативних утисака, сви су се понашали сјајно према мени. И за мене је то био сјајан начин да покажем људима гдје припадам. Имао сам прилично добру сезону, ол стар сезону, што је било добро искуство за мене - рекао је Картер. 

Након играња за Фресно стејт Универзитет био је члан Ајленд сторма из Канаде, да би прво искуство ван америчког континента имао на егзотичној кошаркашкој локацији. 

- Моје прво европско искуство била је Турска, гдје сам био члан Анадолу баскета, али моје прво искуство ван Америке био је мали турнир у Индонезији, која је веома далеко и од Европе и од САД па је требало велико прилагођавање. Све након тога било је лако. Схватио сам како је бити сам са собом и учити нове ствари па послије нема проблема - закључио је Картер. 

Дјевојка

Занимљиво је да је Терелова дјевојка из Сарајева па му је прилагођавање много лакше. 

- Не знам језик, али ме она учи. Знам рећи добар дан, како си, бураз... и наравно лоше ријечи односно псовке. То је нешто што се прво научи било гдје да играш - кроз смијех је рекао Картер. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана