Србија разбила Француску: Јокић од доминације до искључења

ЛИОН - Кошаркашки Србије побиједили су Француску резултатом 79:67 у пријатељској утакмици у Лиону.

Ријеч је о мечу који је игран  у склопу припрема за Олимпијске игре у Паризу.

Кошаркашке представе у Лиону кренуле су окршајем женских селекција Србије и Француске, а онда је услиједио дуел који су многи са нестрпљењем ишчекивали. У првом плану свакако је дуел великих ривала из НБА – Николе Јокића и Рудија Гобера у рекету, али и окршај МВП-ја лиге са најбољим младим играчем НБА Виктором Вембањамом.

Француска је добро почела меч, водила је 23:13, Србија је успела да до краја прве четвртине смањи на 23:18.

У другој четвртини Србија прави преокрет и прелази у водство, на полувремену је имала предност 45:32.

Србија је у трећој четвртини водила 51:34, али је на крају те дионице имала само плус осам 60:52.

У четвртој четвртини Србија је стекла двоцифрену предност 68:55, Француска успјела да дође на минус четири 69:65.

Репрезентација Србије је до краја меча повратила двоцифрену предност и побиједила резултатом 79:67.

Никола Јокић је због пет фаулова искључен, а меч је завршио са 20 поена и 12 скокова, док је 15 убацио Богдан Богдановић, девет поена је убацио Аврамовић, а осам Маринковић.

У редовима Француске, 14 поена уз 10 скокова и три асистенције је имао Виктор Вембањама, 12 и два скока је уписао Јабуселе, док је девет поена и три асистенције имао Френк Ниликина, а Матијас Лесор осам поена, три скока и једну асистенцију.

Утакмица се могла пратити на ЈуТјуб каналу НБА лиге.

Кошаркаши Србије ће сљедећу пријатељску утакмицу одиграти у Абу Дабију 16. јула против Аустралије.

Србија ће на ОИ играти у групи Ц са САД, Јужним Суданом и Порториком.

ОИ ће се одржати од 26. јула до 11. августа.