Славље Игокее на Грипама

М.З.

СПЛИТ - Теже него што се очекивало кошаркаши Игокее стигли су до побједе над Сплитом којег су надиграли резултатом 95:90, у другом колу АБА лиге.

Био је то први тријумф Александровчана у новој сезони регионалног такмичења, док су Сплићани уписали други пораз.

Гости су водили након првих десет минута, али их је лоше одиграна друга четвртина могла коштати тријумфа јер су је изгубили са десет поена разлике па је на полувремену било 49:41 за домаћина.

Бољу игру изабраници Владимира Јовановића приказали су у трећем периоду када су наговијестили преокрет до којег су дошли у посљедњем кварталу сусрета.

Екипу из Републике Српске на терену је предводио Стефан Муди са 19 поена и седам асистенција чиме се искупио за лоше издање на премијери против Црвене звезде, пратио га је Един Атић са 14 поена, Марко Јеремић убацио је 12, а Никола Танасковић 11 поена док је Зоран Николић имао девет поена, осам асистенција и седам скокова.

Код „жутих са Грипа“ најбољи је био Шамиел Стивенсон са 19 поена. Наредно искушење Игокеа ће имати идуће суботе на свом терену против Студентског центра.