Сјајни Јокић водио Денвер до нове побједе

ДЕНВЕР - Кошаркаши Денвера убједљиво су надиграли тим Чикага са 123:101 у утакмици седмог кола НБА лиге. Побједу су обиљежили нова сјајна игра Николе Јокића и повреда Џамала Марија.

Актуелни шампиони НБА лиге, након пораза од Минесоте, вратили су се на побједничку стазу слављем над Даласом, а сада су наставили низ надигравши Чикаго.

Славље је помутила повреда задње ложе десне ноге Џамала Марија који је на почетку друге четвртине морао да напусти терен . Још је неизвјесно колика ће пауза бити потребна Марију за опоравак.

Његов изостанак је и био разлог што је Чикаго успио да у другој четвртини преузме иницијативу и да предвођен Николом Вучевићем дође до предности и полувријеме заврши са минималним вођством са 53:51.

Ипак у наставку домаћини се враћају у игру и успијевају да начине резултатски преокрет а потом направе и убједљиву предност за коначну побједу.

Српски центар Никола Јокић је новом сјајном игром наставио да предводи тим и опет му је недостајала само једна асистенција за нови троструки двоцифрен учинак, пише РТС.

Овога пута Јокић је убацио 28 поена уз 16 скокова, девет асистенција и три украдене лопте за нешто више од 33 минута игре.

Одлично га је пратио Мајкл Портер Јуниор са 27 поена, шест скокова и двије асистенције, а Ерон Гордон их је пратио са 15 поена, 12 ухваћених и пет подијељених лопти, док је Реџи Џексон имао 16 поена.

Код гостију најефикаснији је био Никола Вућевић са 19 постигнутих поена, Демар Дерозан је забиљежио 17, а Џевон Картер 16 поена.