Партизан пао у посљедњим секундама

Кошаркаши Партизана поражени су вечерас у "Београдској арени" од екипе Бајерна из Минхена резултатом 79:78, у оквиру 26. кола Евролиге.

Претходни сусрет у осмом колу окончан је такође побједом Бајерна на домаћем терену, резултатом – 94:85.

Црно-бијели сада имају скор од 12 побједа и 14 пораза а Бајерн 11 побједа и 15 пораза.

Послије прве четвртине Бајерн је водио 26:23, а почетком друге је имао максималну предност од седам поена (30:23). Партизан је тад заиграо много боље, преокренуо је резултат и на полувремену водио 45:41.

Средином треће дионице Партизан је први пут стекао двоцифрену предност (57:47), али се у посљедњих 10 минута ушло са 63:59 за домаћина. Бајерн је на 2,41 прије краја стигао до изједначења - 72:72. У посљедњих 89 секунди ушло се резултатом 76:72 за "црно-бијеле", а на 50 секунди прије краја било је 78:74. Тројком Силвана Франциска секунду прије краја Бајерн је стигао до побједе. Шут за побједу Партизана промашио је Пантер.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Кевин Пантер са 22 поена, Френк Камински је дао 14, а Џејмс Нанели и Пи Џеј Доужер по 10.

Код Бајерна се истакао Франциско са 30 поена, Серж Ибака је дао 14, Данко Бранковић 11, а Карсен Едвардс 10.

Некадашњи капитен Партизана Владимир Лучић, који је дочекан аплаузима и овацијама, постигао је три поена и имао два скока.

У наредном колу, послије тронедјељне паузе, Партизан ће дочекати Ефес.