Партизан савладао Бајерн за прву побједу у Евролиги

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана побиједили су вечерас у Београду Бајерн из Минхена резултатом 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26), у мечу трећег кола Евролиге.

Најефикаснији у редовима црно-бијелих био је Стерлинг Браун са 22 поена, док је Карлик Џонс постигао 14.

Франк Ниликина, Исак Бонга и Тајрик Џонс постигли су по 13 поена.

У екипи Бајерна најбољи је био Андреас Обст са 15 поена, док је Карсен Едвардс постигао 13.

Партизан и Бајерн после послије три кола имају учинак 1-2.

Црно-бијели ће у четвртом колу Евролиге, у четвртак од 20.05 часова, гостовати у Београду Макабију из Тел Авива. Бајерн у наредном колу дочекује Париз.

Домаћи тим је добро отворио меч, у првој четвртини је из минута у минут повећавао водство. После прве дионице било је 24:15 за екипу из Београда.

Партизан је у другој четвртини одржавао двоцифрену предност, на крају полувремена било је 49:32.

Бајерн је боље заиграо на почетку треће четвртине, смањио је заостатак на осам разлике 56:48. Партизан је до краја треће деонице вратио предност и после 30 минута водио 71:52.

Екипа из Минхена је у четвртој четвртини успјела да дође до једноцифреног заостатка, али то није било довољно за преокрет.