Партизан пропустио шансу против Виртуса

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана поражени су од Виртуса резултатом 70:69 у мечу петог кола Евролиге.

Партизан сада има скор 2-3, док је италијански клуб стигао до прве побједе у сезони и има скор 1-4.

Најефикаснији у Партизану био је Тајрик Џонс са 20 поена, Ифе Лундберг је дао 14, а Вања Маринковић 10.

У редовима Виртуса блистао је Вил Клајбурн са 27 поена, Ајзеја Кординије је дао 12, а Мет Морган 20.

Домаћи су боље отворили меч и средином прве дионице водили су 16:7, а послије првих 10 минута било је 20:15. Плус пет је за домаће било и на полувремену (37:32).

Средином треће дионице Партизан је имао плус девет (52:43), а у посљедњих 10 минута ушло се са 61:57 за домаћина.

У 34. минуту, код вођства Партизана 65:61 због повреде је из игре изашао Карлик Џонс.

Тројком Ифеа Лундберга Партизан је 110 секунди пре краја повео 68:66.

Најбољи играч меча Вил Клајбурн је дао кош за победу гостију.

Услиједио је лош напад Партизана, али је Франк Ниликина украо лопту пет секунди пре краја, али није погодио шут за победу.

Партизан у наредном колу, сљедеће сриједе, дочекаће Монако.