Партизан послије преокрета убедљив против Цибоне у "Арени"

Кошаркаши Партизана савладали су у "Арени“ екипу Цибоне 96:67 у утакмици трећег кола регионалне АБА лиге.

Хрватски представник је много боље ушао у меч и након прве дионице имао девет поена предности.

Цибона је до вођства стигла добрим шутем ван линије за три поена и агресивном одбраном над организаторима игре црно-белих.

У другој четвртини, кошаркаши Партизана изашли су више и у великој мјери зауставили шут Цибоне за три поена, али су гости успјели да резултатски одрже предност.

У трећој четвртини хрватска екипа је поново кренула силовито. Брзо су стигли до 15 поена предности, али је од тајм-аута Жељка Обрадовића екипа Партизана успјела да консолидује редове и стигне до стабилније игре.

Партизан је већ пред крај трећег периода стигао до преокрета.

У четртој четвртини гости нису имали снаге да се врате у меч, па Партизан у добром ритму дочекује дупло коло Евролиге.

У екипи Партизана најефикаснији је био Нанели са 17 поена, 15 је додао Копривица, 14 Анђушић, док је Ледеј допринео са 11.

У редовима Цибоне истакли су се Аранитовић са 21 и Мустапић са 17 поена.