Партизан поражен у Минхену

Кошаркаши Партизана поражени су од Бајерна у Минхену резултатом 94:85 у осмом колу Евролиге.

Партизан је, ношен феноменалном подршком више од три хиљаде навијача, боље отворио меч и од почетка водио пет до осам разлике, а у финишу прве дионице први пут је стекао двоцифрену предност (32:22).

Водио је Партизан и 38:28, али Бајерн направио велику серију и први пут на мечу повео у 16. минуту (42:41).

Прво полувријеме, у ком је Бајерн шутирао тројке 9/15, а Партизан 5/12, окончано је предношћу домаћина 53:51.

На старту другог полувремена Партизан није поентирао три минута, па је Бајерн отишао на плус осам (59:51), а затим и на плус 12 (65:53).

Услиједила је серија Партизана 8:0, у посљедњу деоницу ушло се са 70:63 за Бајерн.

Серијом од 12 поена Бруна Кабокла, у којој је постигао три узастопне тројке, Партизан је на три минута прије краја смањио на 81:82.

Минут и 12 прије краја било је 86:85 за Бајерн, али је услиједила серија Бавараца којом су преломили меч.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Бруно Кабокло са 19 поена, 14 је дао Џејмс Нанели, 12 Зек Ледеј, а Пи Џеј Доужер и Урош Трифуновић по 10.

Бајерн је предводио Карсен Едвардс са 21 поеном, а двоцифрени су били и Силвен Франциско са 17 и Девин Букер са 13.

И Партизан и Бајерн сад имају скор 3-5.

У наредном колу, већ у петак, Партизан дочекује Албу, док ће Бајерн у госте Жалгирису.