Партизан поражен након драме у Виторији

Кошаркаши Партизана поражени су вечерас у Виторији од екипе Басконије резултатом 84:83 у утакмици шестог кола Еворлиге.

Најбољи у побjедничком тиму био је Чима Монеке са 16 поена и шест скокова, док је Маркус Хауард додао 14 поена.

У тиму Партизана истакао се Џејмс Нанели са 16 поена, два скока и двије асистенције.

Домаћа екипа је боље отворила утакмицу и послије уводних минута имала је предност од пет поена.

Партизан је тек крајем четвртине са серијом 5-0 успио да истопи ту предност, па се на одмор отишло при резултату 23:23.

У другој четвртини кошаркаши српског клуба су играли са мање агресивности у одбрани, што је шпански тим искористио и серијом 8-0 успио да направи осјетну предност. Партизан није имао рјешења у нападу, трудили су се "црно-бијели" да одговоре на шут за три поена Басконије али није им полазило за руком.

Током првог полувремена у екипи Партизана истакао се Тристан Вукчевић са 11 поена.

Гостујући тим у трећој дионици почиње да игра своју игру. Послије добрих уводних минута домаће екипе, Партизан прави серију 16:2 и окреће утакмицу у своју корист.

Двоцифрену предност "црно-бијели" су испустили услијед честих грешака у транзицији.

На одмор пред посљедњу дионицу Партизан одлази са плус шест.

Током посљедњих 10 минута Партизан је покушавао да до поена долази преко рекета тј. ниског поста. Са друге стране Баксонија се у ритам враћала са тројкама које је постизала спољна линија. У посљедњих два минута шпански тим је са осам поена предводио Хауард, који је успио да истопи предност Партизана.

Након неискоришћеног напада Басконије на пола минута прије краја Нанели је повукао контру коју је завршио са полагањем али је притом фаулиран, па је искористио и бацање за 83:82.

У посљедњем нападу Басконије Монеке је успио да ухвати офанзивни скок након чега је фаулиран. Искорисио је крилни центар Басконије оба бацања и тако поставио коначан резултат.