"Орлови" у сузама због пораза у финалу СП

М. З.

МАНИЛА - Кошаркаши Србије освојили су друго мјесто на Свјетском првенству у Манили након што су поражени у финалу од Њемачке резултатом 77:83.

"Орлови" нису могли да сакрију сузе након пораза. Дали су све од себе да дођеу до злата, али није ишло. Лишени помоћи Огњена Добрића који је изврнуо скочни зглоб у тртећем минуту утакмице па се његов изостанак много осјетио. Нијемци су уписали и седму побједу на овом Мундобаскету којег су завршили без пораза и први пут сасвим неочекивано стигли до прве титуле шампиона свијета. Денис Шредер био је енеигма за "орлове" и сусрет је завршио са 28 поена док је Франц Вагнер имао 19, а Јоханес Војтман 12. Код Србије Алекса Аврамовић је постигао 21 поена, Богдан Богдановић 17, Филип Петрушев десет док је потпуно био искуључен Никола Милутинов који је имао само два поена, а Марко Гудурић није погодио ниједну тројку из четири покушаја.Прилику за злато Србија ће имати идуће године на Олимпијским играма у Паризу гдје су се директно квалификовали.

75:79 Шредер погодио пенал

Гудурић промашио тројку из корнера за егал након што је Богдановић украо лопту Шредеру... 0,48 до краја

75:78 три везана пенала Аврамовића, 1,21 до краја

72:78 Аврамовић тројка 1,50 до краја

69:76 - 2.07 до краја. Србија у тешкој ситуацији. Тајм аут Пешић

69:76 тројка Војтман

69:73 тројка Аврамовића

Двије добре одбране "орлови" нису материјализовали због брзоплетости

33. минут - 64:71 Петрушев. Тајм аут Горди Херберт

62:71 тројка Аврамовића који је изборио фаул у нападу

59:69 закуцавање Аврамовића након контранапада

Трећа четвртина

Кошаркаши Србије лоше су одиграли трећу четвртину, нарочито у нападу јер су постигли само десет поена, а примили 22. "Орлови" се муче у нападу, судије "жмире" на грубу игру Нијемаца који имају 12 поена предности у финалу Свјетског првенства (69:57).

Богдановић 17 поена, Маринковић и Никоа Јовић по девет. Шредер 23 код Нијемаца.

55:64 Гудурић погодио два слободна бацања

53:64 води Њемачка. Србија дала само шест поена у трећем периоду. Пешић зове тајм аут

Давидовац маши два слободна бацања

53:62 Нијемци имају +9

Судије не свирају очигледан прекршај над Милутиновим

28. минут - 53:59 Њемачка води са шест разлике што је њихова највећа предност

Дискутабилна одлука судија којe су свиралe фаул Аврамовића над Шредером приликом покушаја за три поена. Нијамац је кољеном ударио српског играча у кук и руком по глави. Епилог, Шредер има три слободна бацања након што су судије гледале снимак.

25 минут - 53:55 Први поени Николе Милутинова на мечу и то са линије слободних бацања. Центар Србије је "одсјечен" од остатка екипе којег одлично чувају.

Велика борба са малим бројем поена. Велика нервоза код обје екипе

49:49 Богдановић - први поени Србије у другом полувремену након два минута игре

У друго полувријеме финалног сусрета Свјетског првенства Србија ће ући без повријеђеног Огњена Добрића који се није загријавао пред наставак меча.

Друга четвртина

Крај друге четвртине (47:47). Великa битка виђена је у других десет минута утакмице финала Свјетског првенства. Србија је већим дијелом била у предности, али су Нијемци стигли и повели у посљедњим минутама. Богдановић 15 поена, Маринковић девет, Никола Јовић седам. Код Нијемаца Шредер и Франц Вагнер имају по 14 поена.

42:43 тројка Шредера. Води Њемачка. Тајм аут Пешић

16 минут - 42:38 Богдановић тројка накоин украдене лопте Петрушева и полуконтре Србије

35:33 закуцавање Филипа Петрушева

31:30 тројка Богдановића

13'Тајм аут. Светислав Пешић

Добрић се вратио из свлачионице. Постоји шанса да се врати у игру

28:25 Води Србија, Њемачка почела другу четвртину без Дениса Шредера

Прва четвртина

Крај прве четвртине. Србија води 26:24. Србија погодила четири тројке из осам покушаја. Вања Маринковић убацио девет поена, Никола јовић седам, Богдан Богдановић пет. Код Нијемаца по пет поена дали су Андреас Обст, Франц Вагнер и Јоханес Фојтман.

22:19 Тројка Никола Јовић

19:16 Маринковић тројка

16:14 Богдановић тројка, 25 уткмица на СП на којој је убацио барем једну тројку

Навијачи Србије дају гласну подршку својим љубимцима у дворани

9:7 Богдановић полагање

7:7 Тројка Војтмана

3' Проблем за Србију, Огњен Добрић изврнуо десни скочни зглоб, изнијет са терена

5:0 Никола Јовић закуцавање

3:0 Стефан Јовић, Богдан Богдановић пољубио лопту коју је ухватио након поена

Први напад има Србија

Кошаркаши Србије започели су финалну утакмицу на Свјетском првенству против Њемачке. Велики проблем за "орлове" десио се у трећем минуту када се повриједио Огњен Добрић који је незгодно изврнуо скочни зглоб када је кренуо у продор. Изнијет је са терена и његов даљи наступ је под великим знаком питања. То је велики ударац за чету Светислава Пешића јер је доскорашњи члан Црвене звезде битан игра на обје стране терена.

Историјат

Главни град Филипина остао је у лијепом сјећању кошаркашима СФР Југославије који су ту прије 35 година стигли до другог злата када су у финалу били бољи од СССР-а са 82:81, након продужетка.

Биће то десето финале Мундобаскет за Србију, односно СРЈ или СФРЈ. Србија има сребро са СП 2014. док је у Кини прије четири године била пета. СРЈ има два злата, Индијанаполис 2002. и Атина 1998. године. СФРЈ има злата из Љубљане 1970, Маниле 1978. и Буенос Ајреса 1990. године. Сребра су освајана 1963. у Бразилу, 1967. у Уругвају, Порторику 1974. и 2014. у Мадриду. Њемачка има само једну медаљу са СП и то бронзу из 2002. године када је СРЈ била шампион, а тада се нису срели. Посљедњи пут играли су 2018. године у квалификацијама за прошло СП, а Нијемци су славили оба пута док су се на великим такмичењима посљедњи пут састали на ЕП 2015. када је Србија била боља. Занимљиво је да су играли и 2010. на СП и Нијемци су тада славили након продужетка.

Останите уз портал "Гласа Српске" који ће пратити утакмицу из минута у минут.