Навијачи Панатинаикоса прекинули финале, Олимпијакосу додијељена титула VIDEO

ГС

Кошаркаши Олимпијакоса су одбранили титулу првака Грчке након што је четврта утакмица финала плеј-офа против Панатинаикоса прекинута у трећој четвртини.

Олимпијакос је три минута прије краја треће четвртине водио у гостима код Панатинаикоса с убједљивих 63:35 и ишао је ка рутинској побједи и одбрани титуле првака.

Навијачи Панатинаикоса нису могли поднијети да њихов највећи ривал прослави титулу у њиховој дворани "ОАКА", те су почели правити хаос.

Почели су гађати клупу Олимпијакоса тврдим предметима, а потом су услиједили и топовски удари и бакље због чега су играчи Олимпијакоса побјегли у свлачионицу, преноси "Кликс".

Судије су најприје затражиле од организатора да се дворана испразни, али чак ни полиција то није могла урадити у кратком року, те је одлучено да се сусрет прекине.

Нереди на трибинама су се наставили и након завршетка сусрета, а Олимпијакосу је додијељена побједа, трећа у серији, захваљујући којој су "Пирејци" одбранили титулу првака Грчке.