Моћна Србија иде по медаљу: "Орлови" прегазили Литванце

МАНИЛА- Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Свјетског првенства, пошто је данас у Манили у четвртфиналу Мундобаскета победила Литванију резултатом 87:68 (24:25, 25:13, 24:17, 14:13).

Најефикаснији у селекцији Србије био је Богдан Богдановић, који је постигао 21 поен и имао је четири скока и три асистенције. Филип Петрушев је убацио 17 поена и имао шест скокова и двије асистенције. Стефан Јовић је постигао 11 поена. У репрезентацији Србије свих 11 кошаркаша је улазило у игру, а једино се у листу стријелаца није уписао Огњен Добрић, који је имао пет скокова и једну асистенцију.

У репрезентацији Литваније најбољи је био Тадас Седекерскис са 14 поена, док је Рокас Јокубаитис додао 13.

Србија ће у петак у полуфиналу Мундобаскета играти са побједником меча Словенија - Канада, који је на програму сутра од 14.30 сати.

У другом четвртфиналу СП данас од 14.40 сати играће Италија - САД. Бољи из овог дуела састаће се у другом полуфиналу СП са побједником меча Њемачка - Летонија, који је на програму сутра од 10.45 часова.

Србија је меч са Литванијом отворила поенима Богдановића. Литванија је узвратила серијом од 5:0, а ова селекција је у прва четири минута погодила четири тројке и повела 14:10. Литванија је два минута касније имала предност од 18:12, али је Србија серијом од 8:2 стигла до изједначења, 20:20. Прва четвртина је завршена вођством Литваније од 25:24. Литванци су у првој четвртини погодили пет тројки, а Србија само једну.

"Орлови" су заиграли ангажованије на старту друге четвртине повели 30:25. Србија је у 14. минуту повела 34:28, а два минута касније било је 38:31 за изабранике Светислава Пешића. Услиједила је тројка Богдановића за 41:33. Србија је прво полувријеме ријешила у своју корист резултатом 49:38. Богдановић је у првом полувремену постигао 18 поена.

Литванија је на почетку треће четвртине смањила вођство Србије на 49:43, али је Никола Јовић узвратио тројком. Литванија је у 23. минуту смањила предност "орлова" на 52:47. Међутим, Србија је поенима Богдановића, Милутинова и Јовића у 25. минуту дошла до вођства од 62:48. Изабраници Светислава Пешића су највећу предност имала у 28. минуту када је било 69:51.

Sometimes, there&39;s just not much you can do. FIBAWC x WinForAll pic.twitter.com/SLN7nC9DWt

— FIBA Basketball World Cup 2023 (@FIBAWC) September 5, 2023

Србија је у посљедњу четвртину ушла са вођством од 73:55, а "орлови" су у 32. минуту повели 76:55. Предност Србије расла је из минута у минут, а у 34. било је и 25 поена (82:57) за "орлове". Србија је потом мирно меч привела крају и заслужено је стигла до побједе.