Маратонски вјечити дерби припао црвено-бијелима

Кошаркаши Црвене звезде побijедили су вечерас Партизан резултатом 88:86 у мечу 18. кола АБА лиге.

Звезда сад има скор 16-2, а Партизан 13-5.

Црвена звезда је много боље отворила меч, брзо је стекла двоцифрену предност (15:4), а средином друге дионице имала је максималних плус 21 (48:27).

Почетком треће дионице Партизан је смањио на минус 12, али је Звезда одбила тај напад и повела 68:49 три минута прије краја треће дионице која је окончана резултатом 72:56.

Три минута прије краја Звезда је водила 81:73. Тројком Алексе Аврамовића Партизан је 31 секунду прије краја смањио на 82:85.

Аврамовић је 17 секунди прије краја погодио једно од два бацања и смањио на 83:85.

Затим је Немања Недовић погодио једно од два бацања за 86:83. Једанаест секунди прије краја Џејмс Нанели је дао сва три бацања за 86:86.

Јаго дос Сантос је четири секунде прије краја поставио коначан резултат, а Аврамовић није погодио тројку за побједу.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Адам Ханга са 15 поена, Џоел Боломбој је дао 14, Јаго Матеус 13, а Немања Недовић и Рокас Гедраитис по 10.

Код Партизана су двоцифрени били Нанели са 19, Френк Камински је дао 18, Кевин Пантер 14, а Аврамовић и Ледеј по 13.

Утакмица је одиграна пред 18.976 навијача.

Прије почетка утакмице жена за записничким столом погођена је кором од банане, а више пута током меча су са трибина улетале кованице и упаљачи, због чега је капитен Звезде Бранко Лазић у трећој дионици морао да моли навијаче да престану са тим јер су судије запријетиле пражњењем хале.

У наредном колу Црвена звезда гостује Будућности, док ће Партизан дочекати Сплит.