Макаби прекинуо црни низ против Звезде

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су код куће од Макабија резултатом 80:84 у мечу 29. кола Евролиге иако су почетком треће дионице имали предност од 17 поена.

Црвена звезда сад има скор 10-19, а Макаби, који је први пут савладао црвено-бијеле послије шест узастопних пораза, 16-13.

Тренер Звезде Јанис Сферопулос није могао да рачуна на Милоша Теодосића, Николу Топића, Немању Недовића, Бранка Лазића и Треја Томпкинса, али је и поред тога домаћин одлично започео меч.

Средином друге дионице београдски клуб је имао плус 11 (33:22), а на полувремену је било плус 16 (47:31). Почетком треће дионице било је плус 17 (51:34), али је Макаби успио да ухвати прикључак, па се у посљедњих 10 минута ушло са само плус осам за Звезду (61:53). Услиједио је велики пад у игри Звезде, па је "понос Израела" средином посљедње дионице повео 66:63, а убрзо затим и 75:70.

Тројком Адама Ханге Звезда је два минута прије краја смањила на 74:76, па се ушло у неизвјесну завршницу. Код вођства Макабија 80:77 Ханга није погодио тројку на 30 секунди прије краја, али јесте Џон Дибартоломео 14 секунди прије краја за 83:77. Рокас Гедраитис је шест секунди прије краја смањио на 80:83.

Четири секунде прије краја најбољи играч утакмице Бонзи Колсон је погодио прво од два слободна бацања и тако потврдио побједу Макабија.

Јаго дос Сантос је предводио Звезду са 20 поена, Ханга је дао 13 уз шест асистенција, Џавонте Смарт 12, а Џоел Боломбој 11.

Колсон је био најефикаснији у Макабију са 23 поена, Џош Нибо је дао 18, Вејд Болдвин 14,а Лоренцо Браун 10.

У сљедећем колу Звезда већ у среду дочекује Панатинаикос, док ће два дана касније бити домаћин и Виртусу.

Утакмици у Арени присуствовао је и тренер фудбалера Звезде Владан Милојевић који је дочекан овацијама.