Лига БиХ за кошаркашице: Некад био дерби

Г.С.

БАНОВИЋИ - Четврту побједу ове сезоне, у којој не знају за пораз, уписале су кошаркашице Орлова које су у дербију четвртог кола лиге БиХ надиграле Бановиће у гостима резултатом 98:67.

Ова два тима играла су финале плеј-офа прошле сезоне у којем су Бањалучанке биле успјешније, али овај сусрет није био достојан дербија.

Домаће играчице водиле су на полувремену утакмице са три поена, да би шампионке одиграле перфектну трећу четвртину коју су добиле са 36:9 и тако трасирале пут до нове побједе.

Александра Мужевић са 22 поена била је најбоља код Орлова, Сафија Ли додала је 20, а Јелена Зорић 14.

Четврту побједу у Лиги БиХ уписао је и Леотар 03 који је био бољи од Козаре са 65:61, уз 15 поена Ксеније Кузмановић, док је за Градишчанке Анђа Марендић убацила 18.

Остали резултати: Лавови - Плеј оф 83:71, Џампер - Игман 103:55, Млади Крајишник - Челик 52:67, Зрињски - Јединство 72:62. Пласман: Орлови 4-0, Леотар 03 4-0, Лавови 4-0, Челик 3-1, Џампер 2-2, Млади Крајишник 2-2, Зрињски 2-2, Бановићи 1-3, Козара 1-3, Плеј оф 1-3, Јединство 0-4, Игман 0-4.