Кошаркаши Реала послије драме побиједили Олимпијакос и освојили Евролигу

КАУНАС - Кошаркаши Реала освојили су Евролигу, пошто су вечерас у финалу Завршног турнира у Каунасу побиједили Олимпијакос резултатом 79:78 (17:24, 28:21, 14:18, 20:15).

Кошаркаши Реала су по 11. пут у историји постали европски шампиони, а први пут послије 2018. године.

Најефикаснији у екипи Реала био је Серхио Родригез са 15 поена, док је Валтер Таварес додао 13 уз 10 скокова. Марио Хезоња је убацио 12 поена, а Фабијен Козер са 11.

У екипи Олимпијакоса најбољи је био Саша Везенков са 29 поена, док је Ајзеа Кенан додао 21.

Олимпијакос је добио прву четвртину резултатом 24:17, али је Реал узвратио добром игром у другом дијелу меча. Полувријеме је завршено без побједника, 45:45.

Кошаркаши Олимпијакоса су имали предност у трећој четвртини, а у последњи дио меча ушли су са вођством од 63:59. Екипа из Пиреја је у 34. минуту повела 74:67, али је финиш припао играчима мадридског клуба.

Олимпијакос је на нешто више од два минута до краја меча водио 78:72. Родригез је постигао пет узастопних поена и смањио вођство Олимпијакоса на 78:77. Играчи грчког клуба нису искористили неколико напада, а онда је Серхио Љуљ погодио три секунде прије краја за вођство од 79:78.

Кошаркаши Олимпијакоса Костас Слукас имао је шут за победу, али је био непрецизан.