Кошаркаши Партизана постигли 100 поена у побједи над екипом Борца

БЕОГРАД- Кошаркаши Партизана побиједили су данас на домаћем терену екипу Борца резултатом 101:56 у утакмици деветог кола АБА регионалне лиге. Најбољи у побједничком тиму био је Тристан Вукчевић са 24 поена, шест скокова и двије асистенције, док је Матеуш Поњитка додао 13 поена, три скока и седам асистенција

Роналдо Сегу је предводио екипу Борца са 16 поена, два скока и три асистенције.

Домаћи тим је на почетку утакмице имао предност од пет поена, коју је стекао због бољег скока у нападу и поенима из секундарног напада. У другој дионици предност Партизана је нарасла на 28 поена у једном тренутку, захваљујући чврстој одбрани и добром одабиру шута.

Екипа Борца са друге стране није успијевала да дође до коша продорима, док их шут за три поена није служио.

Током другог полувремена на добру игру у нападу играчи Партизана су додали и шут за три поена који је правио велике проблеме екипи Борца. Предност “црно-бијелих” је само расла до четврте четвртине кад је износила и 50 поена.