Кошаркаши Црвене звезде убједљиви против Сплита

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас у Железнику екипу Сплита резултатом 89:67 (21:16, 26:18, 24:17, 18:16) у мечу 13. кола регионалне АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Мајк Тоби са 24 поена, док је Лука Митровић додао 14. Код гостију, најбољи је био Шенон Шортер са 17 поена.

Српски тим је први на табели АБА лиге са 12 побједа и једним поразом, док је Сплит на 11. позицији са учинком 4/9.

Црвена звезда ће у наредном колу регионалног такмичења, 30. децембра на свом терену дочекати Игокеу, док ће Сплит дан раније гостовати Студентском центру.

Београђани су прву четвртину ријешили у своју корист резултатом 21:16. Предност шампиона Србије је расла из минута у минут, а Звезда је прво полувријеме добила резултатом 47:34.

Црвена звезда је наставила са добром игром у другом полувремену, а лидер АБА лиге је на крају заслужено стигао до убједљиве побједе.

"Црвено-бијели" су меч са Сплитом одиграли у Железнику, пошто су биле заузете Штарк арена и дворана "Александар Николић".