Кошаркаши Црвене звезде побједили Партизан за наставак финалне серије

Танјуг

БЕОГРАД - Кошаркаши Црвене звезде побједили су вечерас као домаћини Партизан 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19) у трећем мечу финалне серије АБА лиге, смањили скор у добијеним утакмицама на 1:2 и тако изборили четврти меч који је на програму у уторак.

Утакмица је имала ружну увертиру јер су навијачи Звезде гађали играче Партизана приликом загриавања, послије чега су гости изашли са паркета, а почетак утакмице је каснио 25 минута.

Звезда је много боље отворила меч и послије три минута повела 9:3.

Пет поена је дао Немања Недовић, а четири Лука Митровић, док је код Партизана за три минута само Ален Смаилагић погодио тројку.

Из тајм-аута Партизан је узвратио серијом 8:0.

Звезда у том периоду чак четири минута није дала кош.

Затим су се екипе смјењивале у вођству до краја четвртине која је окончана вођством гостију 21:19.

Имао је Партизан и плус шест (25:19), али је Звезда серијом 7:0 стигла до преокрета и вођства.

Имала је Звезда 33:28, али је опет Партизан успео да поведе (38:37) и буде на плус три на полувремену (41:38).

Звезда је боље отворила друго полувреме, у ком је виђено изузетно мало поена, а прву осјетнију предност стекла је у 29. минуту (60:53), да би се у посљедњу четвртину ушло са 62:59 за домаћина.

Седам минута пре краја утакмице било је плус осам (75:65) за Звезду послије везаних седам поена Недовића.

Меч је решен у 36. минуту кад је Звезда имала огромних плус 11 (82:71). Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Недовић са 19 поена, Филип Петрушев је дао 16, колико и Лука Митровић, а Лука Вилдоза 14.

Партизан су предводили Данте Екзум са 16, Јам Мадар са 15, и Кевин Пантер са 12 поена.