Кошаркаши Босне освојили Куп "Мирза Делибашић"

Кошаркаши Босне вечерас су у препуној малој дворани Скендерије освојили Куп "Мирза Делибашић" савладавши у финалу Широки резултатом 83:73.

За популарне сарајевске Студенте то је први трофеј након 14 година, преноси Кликс.

Био је то потпуно изједначен меч, о чему свједочи и резултат. Босна је водила већим дијелом сусрета, али нису успијевали да се одлијепе на осјетнију разлику и на полувријеме се отишло водством Студената 44:43.

Босна је у трећој четвртини двије минуте прије краја имала +5 (61:56), али Широки је успио да поравна и у посљедњих десет минута ушло се с потпуним резултатским егалом.

Драма се одвијала практично све до двије минуте до краја, када је Босна ношена великом подршком с трибина успјела да дође до побједе против старог ривала.