Корак до трофеја: Звезда повела 2:0 у финалној серији АБА лиге

ГС

Кошаркаши Црвене звезде и вечерас су били бољи од екипе Партизана за 2:0 у финалној серији АБА лиге те их још само један тријумф дијели од новог трофеја.

Црвено-бијели су славили резултатом 80:73. Подсјећамо, екипа Јаниса Сферопулоса у првом мечу је, послије велике борбе и драматичне завршнице, побиједила изабранике Жељка Обрадовића (85:82).

Послије прве, веома уједначене дионице, Партизан је водио 19:17.

У 16. минуту Звезда је водила 36:28, а послије првог полувремена, у ком је Немања Недовић дао 21 поен за Звезду, било је изједначено - 38:38.

У 28. минуту Звезда је стекла максималних плус девет (56:47), а у посљедњих 10 минута ушло се вођством домаћина 61:57.

Шест минута и 47 прије краја било је 70:62 за Звезду, у посљедња два минута се ушло са 77:67 за домаћина и тад је било јасно да ће Звезда максимално искористити предност домаћег терена.

Недовић је предводио Звезду ка побједи са 21 поеном, све у првих 20 минута, 10 је дао Џоел Боломбој, а девет Милош Теодосић.

Код Партизана се истакао Џејлин Смит са 12 поена (тројке 4/7), а по 11 су дали Зек Ледеј, Пи Џеј Доужер и Бруно Кабокло.

Утакмица је одиграна пред 7.867 навијача Звезде у дворани "Александар Николић" и протекла је без инцидената.

Трећи меч финалне серије игра се у недјељу од 20.30 сати у Арени.