ККИ ВРБАС побиједио Сану: Симултанка Бркића

М.З.

Кошаркаши клуб инвалида Врбас побједом је почео нову сезону у Лиги БиХ.

Бањалучани су на премијери добили неугодну Сану из Санског Моста са 73:57 (21:19, 18:13, 12:17, 22:8). Један од јунака овог меча био је Бојан Бркић који је дао 35 поена, док је Владо Шврака убацио 28 поена.

Велика борба се водила у првом периоду у којем су домаћи повели поенима Швраке 2:0.

Након тога гости узвраћају и средином ове четвртине водили су 10:6. Онда је услиједио преокрет за који су заслужни Бркић и Шврака за 17:13. Овај други је у посљедњој секунди првог периода из тешке позиције погодио за предност 21:19.

У другој четвртини потпуно су се разиграли играчи Врбаса који су немилосрдно пунили кош противника. Тако су у неколико наврата имали девет поена вишка 33:24, 35:26, 37:28, 39:30. Првих 20 минута Бањалучани су ријешили у своју корист, 39:32.

Нешто лошије су домаћи одиграли наредних 10 минута. У тим тренуцима стао је шут, то је противник искористио и пред посљедњу четвртину било је 51:49. На почетку четвртог периода Сана је изједначила на 51:51.

Потом је услиједио урган играча Врбаса који су на крају тријумфовали са увјерљивих 73:57.