Јокић уписао 125. трипл-дабл

ДЕНВЕР - Српски кошаркаш Никола Јокић уписао је 125. трипл-дабл у каријери у лигашким утакмицама НБА лиге. Центар Денвера је забиљежио учинак од 32 поена, 12 скокова и 11.

Јокић је на утакмици против Бостона стигао и до 20. трипл-дабла у сезони, што га чини четвртим играчем у историји НБА који је то урадио у више сезона након што је забиљежио 29 прошле сезоне, пише РТС.

Бостон је боље започео утакмицу, током прве дионице Денвер је тражио побједнички ритам који су играчи тренера Мајкла Мелоуна пронашли у другој четвртини када су и стекли прву осјетну разлику од 10 поена при резултату 43:33.

Бостон је смањио разлику у трећој дионици и у неколико наврата резултат утакмице је био изједначен. Међутим, ефикаснији напади и контрола игре Денверу су донијели ново вођство од 90:80 на почетку одлучујуће фазе меча.

Током посљедње четвртине Нагетси су успјешно одолијевали притисцима Бостона и успели су да упишу 43. тријумф у сезони.

Поред маестралног Јокића у тиму Денвера истакли су се Џамал Мари са 19 поена, осам асситенција и шест скокова, али и Арон Гордон који је додао 16 поена, девет скокова и једну асистенцију.

Џејн Браун је уписао 41 поен, 14 скокова и четири аситенције, међутим лични учинак није био довољан да се упише побједа над шампионом НБА лиге. Кристапс Порзингис меч је окочнао са 21 поеном, 12 скокова и двије асистенције, а Џејсон Тејтум је постигао 15 поена, осам асистенција и четири скока.

Јокић се у посљедњој дионици пожалио на бол у десној руци, што је била посљедица једног од дуела са Тејтумом у ранијој фази меча, те га је тренер убрзо и замијенио. Међутим, ипак се вратио на паркет и у кључним тренуцима разигравао је саиграче асистенцијама. Потом је добио и техничку грешку због оштрог реаговања на судијску одлуку у завршници дуела.

Српски центар је у игри провео нешто мање од 39 минута.