Јокић на прагу трипл-дабла у "генералној проби"

Кошаркаши Денвер Нагетса су савладали Лос Анђелес Клиперсе са 103:90, у посљедњем припремном мечу пред старт НБА лиге.

Никола Јокић био је најзаслужнији за побједу тима из Колорада. Српски кошаркаш је за 28 минута, остварио дабл-дабл учинак са 25 поена и 14 скокова, а поред тога је успио да упише и осам асистенција.

Меч је био веома узбудљив и изједначен до полувремена (53:53), али су Нагетси много боље одиграли друго полувријеме и уписали побједу са двоцифреном разликом (103:90).

Јокић је до полувремена на паркету провео 17 минута и мало му је фалило да дође до трипл-дабл учинка, с обзиром да је бројао 18 поена, осам скокова и седам асистенција.

Кључан моменат се десио почетком треће дионице, када је Јокић при резултату 58:57 погодио за три поена.

Екипа из Колорада је тада стигла до +4, и до краја меча није испустала вођство.

Од осталих кошаркаша Денвера, истакли су се Калдвел-Поуп, Нађи и Арон Гордон са по 13 поена, док је Џамал Мареј уписао осам поена за непуних пола сата игре.

С друге стране, у редовима Клиперса, Боунс Хајланд је имао 25 поена и седам скокова, а Ман и Пауел су убацили по 10.

Денвер почиње одбрану титуле у НБА лиги од 25. октобра, када ће Денвер да дочека Лос Анђелес Лејкерсе.