Јокић Денверу донио прву шампионску титулу у историји (ФОТО, ВИДЕО)

ДЕНВЕР - Кошаркаши Денвер нагетса предвођени Николом Јокићем први пут у историји постали су шампиони НБА лиге. Нагетси су у петом мечу савладали екипу Мајами хита 94:89 и са 4:1 у серији ставили тачку на финале НБА лиге. Најбољи кошаркаш свијета Никола Јокић меч је завршио са 28 поена и 16 скокова.

У напетом мечу, са агресивном одбраном виђено је доста промашаја на обје стране, Нагетси су ипак предвођени Јокићем имали више снаге и прибраности да у неизвесном финишу дођу до побjеде.

Екипе су стегнуте ушле у меч. Прва четвртина почела је са две изгубљене лопте Денвера и предношћу Мајамија 5:0. Убрзо потом, Денвер је после нових изгубљених лопти успео да веже 12 поена заредом и дође до предности.

Након овог тренутка екипе су постизале поене у још неколико серијских наврата. Мајами има проблем са шутем са дистанце, а скоро све поене постигао је Бем Адебајо кошевима испод обруча.

Нагетси су изгубили чак шест лопти од старта меча, а по двије личне грешке Јокића и Гордона додатно су лимитирале домаћу екипу у нападу.

Мајами је у одсуству Николе Јокића у овој четвртини највише играо препознатљиву зонску одбрану.

Низ проблема за Нагетсе настављен је двоцифреном предношћу Мајамија већ на отварању другог периода.

Хит је превише лако пробијао одбрану Денвера који услед великог броја фаулова није играо довољно агресивно.

Ритам игре из прве дионице екипе су пренијеле и у другу. Нагетси су имали проблеме у организацији напада што није био случај у претходним мечевима.

Денвер је налик на прву четвртину изгубио шест лопти у фази напада. Зонска одбрана Хита успела је да "склони" кошаркаше Мајка Мелоуна од обруча након што су по отварању меча свих уводних 16 поена постигли "из рекета".

Домаћу екипу у животу је одржао офанзивни скок, тачније висок постотак директних поена након ухваћеног скока у нападу.

Нагетси су прве двије четвртине завршили са свега једном погођеном тројком из 15 покушаја, па не чуди податак да Мајами води са свега 38 одсто реализованог шута из игре.

Џамал Мари је у првом полувремену на паркету провео 19 минута, али је Хит успео да га неутрализује, па се стицао утисак да је свега неколико минута био у ротацији.

Најефикаснији кошаркаш у том дијелу меча био е је Бем Адебајо са 18 постигнутих поена.

У екипи Денвера Мајкл Портер и Никола Јокић убацили су по девет поена.

Трећа четвртина није донијела много узбуђења, али јесте промјену стања на паркету.

Денвер је успео да смањи предност, а у једном тренутку и преокрене против ривала из Флориде.

Лијепе вијести доносе вам Addiko Banka Banja Luka и Глас Српске.

Домаћа екипа је након полувремена успелја да захваљујући добром игром у одбрани, заштитом свог коша дође до поена у транзицији којих није било у прве двије четвртине.

Након неколико успјешних уводних минута у којима су екипе успјевале да дођу до поена, најчешће поенима након зицера ушло се у серију промашаја.

И Нагетси и Хит низали су неуспјешне нападе да би Портер Јуниор и Лаури у самом финишу размијенили двие тројке.

Посљедња четвртина личила је на претходне све до самог финиша када су чини се екипе схватиле шта је улог.

Џими Батлер је након два поготка из 12 покушаја из игре везао двије тројке, а потом и поене за два којима је унео неизвјесност у сам финиш меча.

Нагетси су предвођени Јокићем држали прикључак, а потом и играли чврсту одбрану која им је 25 секунди пре краја дониела украдену лопту, а потом и поене који су ставили тачку на питање побједника, преноси РТС.

Никола Јокић најефикаснији је кошаркаш на мечу са 28 поена уз 16 скокова и четири асистенције.

Мајкл Портер Јуниор додао је 16 поена уз 13 скокова, а Колдвел поуп 11.

У екипи Мајамија Џими Батлер је меч завршио са 21 поеном, Адебајо је додао 20 уз 12 скокова.