Игокеа - од очаја до побједе

М. З.

ЛАКТАШИ - Тешком муком кошаркаши Игокее стигли су до побједе против Задра у деветом колу АБА лиге.

За тријумф им је био потребан продужетак против жилаве екипе која је имала све у својим рукама, али није успјела да слави у Лакташима.

Домаћи тим прешао је пут од очаја до сјаја, славио са 100:94, за седми тријумф ове сезоне.

Након што су у првом полувремену примили чак 52 поена, имала минус 15, а онда је у другом Игокеа одиграла много боље, направила преокрет, али није тад преломила утакмицу. Задар је поново повео мада је својим грешкама (три секунде у рекету, фаул у нападу) у самој завршници отворио пут домаћину за продужетак којег је изборио Марко Јеремић тројком 15 секунди прије краја меча. Лука Божић није био прецизан у преосталом времену па се морало играти још пет минута (83:83).

Додатно вријеме отворио је Стефан Муди са 11 везаних поена од чега су три тројке којима је трасирао пут ка побједи свог тима. Управо је амерички плеј био најбољи код побједника са 24 поена, 19 је убацио Јеремић, а 16 Марио Накић. Код гостију Божић је убацио 28 поена.