Игокеа и Леотар без финала

Милан Зубовић

САРАЈЕВО - Кошаркаши Леотара и Игокее неће играти у финалу Купа БиХ "Мирза Делибашић" јер су поражени у полуфиналима овог такмичења.

Бољи од тима из Требиња био је Широки који је славио са 73:66, док је екипа из Александровца поражена од Босне резултатом 69:86. Леотар је имао добру прилику да након освајања Купа Републике Српске избори наступ у Купу БиХ јер је водио већим дијелом утакмице, али му је пред крај понестало снаге па је доживио пораз.

Најбољи у редовима Требињаца био је Стефан Глоговац са 17 поена, 15 је убацио Дејан Шакотић, а 13 Божо Ђурасовић. Игокеа се није прославила и губила је најећим дијелом сусрета, а посљедње вођство имала је средином треће четвртине након чега је стала. Домаћин завршног турнира направио серију 20:0 почетком посљедње четвртине што је одредило побједника.

Са 18 поена Никола Марић био је најбољи код Игокее, а пратио га је Един Атић са девет. Финале је на распореду сутра од 17 часова.