Фудбалери Звезде побиједили Спартак у Суботици, хет-трик Мијатовића

СУБОТИЦА- Фудбалери Црвене звезде побиједили су данас Спартак у Суботици резултатом 4:1 у 19. колу Суперлиге Србије уз хет-трик младог нападача Јован Мијатовића и тако направили одличну увертиру за дерби меч против Партизана који је на програму у сриједу.

Мијатовић је у 26. минуту донио предност Звезди на асистенцију Косте Недељковића. Александар Катаи је дуплирао предност гостију у 53. после центаршута Гелора Канге.

Два минута касније Спартак је смањио на 1:2 голом Андреја Тодороског, асистент је био Лука Бијеловић.

Већ у следећем минуту Мијатовић је другом голом на мечу вратио Звезди два гола предности, а у 90+4. минуту је после друге асистенције на мечу Канге поставио коначних 4:1.

Црвена звезда је задржала прво мјесто на табели са 46 бодова, три више од Партизана који данас игра код куће против Радничког из Крагујевца.

У сриједу од 18 часова Партизан ће угостити Црвену звезду у мечу заосталог 9. кола.

Спартак посљедњи меч у 2023. години игра у четвртак у Новом Пазару.