Финска славила код куће, Данска испустила побједу у завршници

Кошаркаши Финске су савладали Данску на домаћем терену, резултатом 89:85, у оквиру другог кола квалификација за Евробаскет 2025.

Финци су послије пораза од Србије заиграли боље и код куће савладали Данску, која је претходно била боља од Грузије.

Домаћа екипа је до победе дошла послије преокрета и боље игре у другом полувремену.

Финску је до побједе предводио Микаел Јантунен са 19 поена, седам скокова и четири асистенције, пратио га је Александер Мадсен са 15 поена, пет скокова и три асистенција, док је Едон Махуни убацио 14 поена уз шест асистенција.

Код Данске, истакао се играч Виртуса из Болоње Ифе Лундберг са 26 поена уз по шест скокова и асистенција, а пратио га је Кевин Ларсен са 20 поена, пет скокова и шест асистенција.

Данци су прво полувријеме одиграли перфектно и послије првих 20 минута стекли огромну предност +18 (42:58), али је Финска много боље заиграла у наставку, до краја трећег квартала дошла до изједначења (72:72), да би у посљедњој четвртини уписала победу.

Наредни прозор квалификација је тек у новембру, када ће Финска одмјерити снаге са Грузијом на домаћем терену, а Данска дочекати Србију.