Европско првенство за кошаркашице: Србија поражена од Мађарске

Д.П.

ЉУБЉАНА - Кошаркашице Србије поражене су у трећем колу групе Д на европском првенству, које се игра у Словенији и Израелу од Мађарске са 75:81 (23:23, 21:16, 11:27, 20:15).

Послије двије стартне побједе над Турском (71:63) и Словачком (90:52) изабранице Марине Маљковић нису успјеле да остваре и треће тријумф, а кобна по њих била је трећа четвртина.

У веома неизвјесном сусрету Србија је, послије изједначених првих 10 минута (23:23), у другој четвртини стигле до предности од 44:39.

Почетак треће четвртине није био добар, јер су ривалке направиле серију од 10:0 и повеле са 49:44.

Лоша игра наставила се и до краја тог периода, који су Мађарице ријешиле у своју корист са 27:11 и послије 30 минута су водиле са 66:55.

У посљедњих 10 минута Србија је била боља, али недовољно за преокрет, тако да ће пут у четвртфинале морати да тражи кроз бараж.

А да ли ће се сутра увече састати са Њемачком (друга у групи Ц) или Великом Британијом (трећа у у истој групи) било је познато тек касно вечерас послије друге утакмице трећег кола у групи Д између Турске и Словачке.