"Дрим тим" убједљив против Србије

Танјуг

АБУ ДАБИ- Кошаркаши Србије поражени су данас од селекције САД резултатом 105:79 у другој утакмици на припремном турниру за Олимпијске игре у Абу Дабију.

Најефикаснији код Американаца био је Стеф Кари са 24 поена.

За српски тим на овом мечу нису играли капитен Богдан Богдановић, као ни Никола Милутинов.

Српски тим сјајно је почео меч, током већег дијела прве четвртине имао предност, али је послије првих 10 минута игре, ипак, било неријешено (28:28).

Американци су у другом периоду игре појачали темпо, Стеф Кари је погађао, Ентони Дејвис је "закључао" рекет, па се на полувремене отишло са "плус 14" (59:45).

У наставку Американци су поново боље "отворили", предност је расла, све до 83:58.

У посљедњем периоду играло се "за утисак", скоро без одбрана , Американци су имали "плус 30" (99:69) и на крају стигли до коначних "плус 26".

Србија је претходно у Абу Дабију поражена од Аустралије (84:73), док су Американци савладали Аустралију (98:92).

Наредни пријатељски меч изабраници Светислава Пешића одиграће 21. јула у Београду против Јапана  а посљедњи дуел пред одлазак у Француску биће дуел са Грцима, 22. јула, у Арени.

Србија и САД играће на Олимпијским играма на старту групе Ц у Лилу 28. јула, а у групи су још Порторико и Јужни Судан.