Дончић маестралан: Далас брејком отворио финале Запада

Агенције

Кошаркаши Далас Меверикса побиједили су Минесоту Тимбервулвс 108:105 у првој утакмици финала Западне конференције.

Лука Дончић бриљирао је у "Таргет центру" и са 15 поена у четвртој четвртини био је најзаслужнији за побједу екипе.

Дончић је утакмицу завршио са 33 поена, шест скокова и осам асистенција, уз три украдене лопте, једном блокадом и четири изгубљене.

Пратио га је сјајни Кајри Ирвинг са 30 поена, пет скокова и четири асистенције.

У пораженом тиму Мекденијелс је постигао 24 поена, Едвардс је убацио 19 (6-16), Таунс 16 поена, а Рид 15.

Гледали смо сјајну кошарку између два тима која су се константно смјењивала у вођству. У првом полувремену предност је углавном била на страни Минесоте, али Далас је захваљујући Ирвингу држао корак.

Кајри је бриљирао у првом периоду игре убацивши 24 поена, али је Далас има три поена заостатка, 62:59.

Трећа дионица припала је Мевериксима, међутим, гости нису успјели у потпуности да искористе добре минуте, те је Минесоте и даље имала предност, 84:82.

Посљедња дионица није добро кренула за Мевсе, пошто се чинило да је моментум на страни домаћина (89:84), али тада је Лука показао зашто је један од најбољих кошаркаша свијета.

Серијом 7:0 је потпуно преокренуо ток утакмице и Далас је преузео контролу. На крају је серија износила 15:0 и Далас је одједном имао +8, 89:97.

Међутим, утакмица је била пуна успона и падова, те је услиједила нова серија, овога пута домаћина. Предвођени Едвардсом и Таунсом, Минесота је направила 13:1 и повела 102:98.

Али, Далас је имао одговор. Поново се појавио Дончић погодивши тројку за -1, а затим је Пи Џеј Вошингтон, такође тројком, донео +2, 104:102.

Мевси су потом одиграли неколико добрих одбрана, након чега је Лука у посљедњем минуту, на 50 секунди до краја, погодио за 106:102.

Таунс је промашио тројку за наду и Далас је рутински привео утакмицу крају.